Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Юні підкорювачі спортивних арен гартуються в «Старті»

На базі «Загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – ліцею спортивного профілю № 34» організовано роботу спортивно-оздоровчого табору денного перебування «Старт» для  дітей середнього та старшого шкільного віку.

Як розповіла начальник табору Жанна Іванівна Гречуха:

–  Табір працює другий рік, якщо минулого року було 105 дітей, то цього у нас 200 вихованців дитячо-спортивних шкіл міста. На урочистій лінійці 4 червня наші вихованці показували навики, якими володіють. Гімнастки продемонстрували захоплюючий художній виступ, а ще наші професіонали дали майстер-клас по бадмінтону. У нас 7 загонів, які відповідають окремому напрямку спортивного розвитку: волейбол, художня гімнастика, настільний теніс, тріатлон, багатоборство, футбол та бадмінтон. У кожному загоні по два тренера-вихователя. Як правило зараз всі активно практикують заняття на свіжому повітрі.

Як стало зрозуміло, щоб застати дітлахів в школі необхідно підбирати час, оскільки тренування у них двічі на день та й кожен має свій майданчик. Окрім цього дітлахам організовано харчування і вони перебувають під наглядом вихователів з 9 до 17 години. Термін перебування в таборі 14 днів.

Саме в обідню перерву вдалося поспілкуватися з тренером-викладачем з морського багатоборства Ольгою Олександрівною Жало, яка захопливо та з любов’ю до дітлахів повідала їхні секрети в роботі, як з меншими вихованцями, так із старшими, які знають, задля чого працюють.

–  Іноді дитину вдома налаштовують тільки на результат, на перемогу, а цього, – переконана Ольга Олександрівна, –  не потрібно робити. Менші дітки дуже вразливі, і дорослі саме через це просто не розуміють іноді їхніх потреб. А тут вони на прикладі старших споглядають, як правильно потрібно робити. Їх потрібно підбадьорювати, заохочувати: лячно – значить просто дихаємо на воду, пройшли цей етап, потім дуємо на воду, далі легко занурюємося, затим – очі відкриваємо під водою. Тільки з ласкою, з любов’ю до кожної дитини можна добитися результату. Не вийшло цього разу, не переймайся, наступного обов’язково вдасться. Необхідно розуміти потреби дитини, і тоді вона із задоволенням буде сюди приходити. Менші ще не до кінця розуміють мети, а от старші знають, задля чого  працюють: отримати розряд та стати професійними спортсменами. Головне – ігрова форма, яка дозволяє розкути дитину і вона природньо себе почуває серед однолітків. От як сьогодні: всі грали в «Акулу», «Зомбі», бо після того, як поїли у воду не можна, а так ми розважилися і підняли собі гарний настрій.

Чуть подалі майстерно показували вправи гімнастки. Це вправно демонстрували свої навики юна Женя Хоменко та її подруги.

Як розповіли тренер-викладач Наталя Олександрівна Іванова та хореограф Ірина Миколаївна Мастерчук із КДЮСШ №1:

– Художньою гімнастикою займаються з дітками в спортивному залі школи двічі на день 2 години, але обов’язково знаходять час попрактикуватися на свіжому повітрі: пляж, бігові доріжки, спортивні майданчики – все це в їхньому розпорядженні.

Не забувають в  таборі й про розваги. Вчора відвідували кінотеатр, а завтра планують прогулянку на катері.

Ну що ж, як бачимо з фото, «Старт» – це чудова можливість для дитини відпочити від напружених трудових буднів та шкільних занять, отримати безліч позитивних емоцій.