Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У Черкасах проходить Конференція Української Асоціації зоопарків та акваріумів

26 листопада 2015 року до Черкас завітали представники зопарків із Києва, Миколаєва, Рівне, Одеси, Черкас, Луцька, Дрогобича, Вінниці, Бердянська.

Зранку їх радо вітали у Черкаському зоологічному парку, а згодом всі зібралися у конференц-залі  готелю «Дніпро», де розпочалася Конференція Української Асоціації зоопарків та акваріумів (УАЗА), що ставить за мету обֹ’єднати зусилля з охорони тваринного світу та координації роботи керівників зоопарків та акваріумів України.

В рамках Конференції будуть розглянуті питання про прийняття нових членів до УАЗА; об’єднання зусиль в роботі із програм збереження рідкісних видів тварин; популяризація серед широких верств населення роботи зоопарків та акваріумів; залучення міжнародних грантів для успішної реалізації проектів.

Також буде зроблено акцент на проведення рекламної кампанії зоопарків та акваріумів в рамках Асоціації в квітні 2016 року в Києві на «Зооветекспо – 2016» з проведенням семінарів з утримання та годуванню диких тварин.

До відома:

Асоціації зоопарків існують майже в усіх європейських країнах. В Україні УАЗА (Українська Асоціація зоопарків та акваріумів) існує нещодавно.  Її ініціаторами та засновниками стали 5 провідних зоопарків України – Київський, Миколаївський, Одеський, Черкаський та Рівненський.  Окрім зоопарків-засновників, до УАЗА увійшли - Бердянський зоопарк «Сафарі», біосфрений заповідник «Асканія-Нова», «БІОН Тераріум Центр», зоопарк «Лімпопо» (Львівщина), Подільський зоопарк (Вінниця), проектна організація «Экзо інжинирінг»(асоціативний член), а також Харківський, Менський (Чернігівщина) і Луцький зоопарки. 

Вступ до Асоціації відкриває великі перспективи та можливість вийти на новий рівень. Це і консультативна допомога провідних зоопарків України, їх юридичний захист, обмін досвідом, можливість навчання працівників (оскільки в Україні немає жодного навчального закладу, де б готували фахівців саме для зоопарків). 

Це буде спільне вирішення завдання усіх зоопарків – збереження генофонду диких тварин (у тому числі рідкісних) та їх розмноження.