Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Учні загальноосвітніх шкіл разом з батьками долучились до Мегамаршу вишиванок

Тільки-но пройшов День вишиванки, як черкащани вирішили доповнити це свято й парадом вишиванок.

 24 травня у Черкасах розпочалася урочиста хода Мегамаршу вишиванок з площі Богдана Хмельницького біля Дружби народів до Пагорбу Слави. Святково вбрані черкащани, а серед них багато учнів загальноосвітніх шкіл разом з батьками рухалися центром міста. Під гучні гасла: «Щаслива родина – єдина країна»,  «Слава Україні», «Героям слава», «Козацькому роду нема переводу», «Ми непереможні», та «Україна – єдина» колона рухалася до Соборної площі.

В колоні панував піднесений патріотичний настрій. Жовто-блакитні прапори підносились високо вгору.

А на площі  побудували мапу України з учасників Мегамаршу.

А ще учасники записували відеозвернення до наших захисників. Кожен запис вітворював найліпші побажання всім тим, хто боронить нашу країну. Крім того відбувся добровільний ярмарок символіки (всі кошти будуть направлені на допомогу нашим землякам в АТО).

Як розповіла представниця обласного благодійного фонду «Сила Доброти» Свистун Людмила Валеріївна:

–     На ярмарку представлені різні вироби, але незвичними є – гільзи у вишиванці, які відстріляні в містах Горлівка, Широкіному та Іловайську Донецької області. Волонтери ж їх розмалювали та одягнули у вишиванки. Тепер же кожен може вкласти своє побажаня нашим військовим і  докласти свою частинку до миру в нашій країні. Вишиванки заради миру.

Черкаські школярі разом з батьками прийшли на свято.

Подруги Іра та Аня із спеціалізованої школи №33 розповіли, що їм тут подобається і без вагань збирались сюди.

А ось і мама Людмила зі своїм синочком Максимом. Цього року вони збираються до дитячого садочка. Максимко швидкий на підйом і дуже компанійський, так що тут йому подобається й він  гарно спілкується з дітлахами.

Дітлахів же та й  дорослих вразив майстер-клас по виготовленню оберегів для черкащан-бійців АЗОВу. Всі завзято майстрували вкладаючи  свої щирі побажання в кожен оберег.

Доповнив все це дійство жовто-блакитний боді-арт для всіх бажаючих.

Саме такі заходи набувають особливого змісту, адже демонструють, що українці – незламні духом, готові захищати свою країну, культуру та історію, і ні за яких умов не потуратимуть агресору.