Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбулась бесіда-обговорення з дев'ятикласниками спеціалізованої школи №3 "СНІД: знати, щоб жити".
Модератор заходу бібліотекар Дорошенко Марина розповіла про шляхи передачі ВІЛ, червону стрічку - символ боротьби зі СНІДом та найбільш уражені регіони України. Лікар-інфекціоніст з обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Левченко Олена продемонструвала інформативний відеоролик про ВІЛ/СНІД та навела статистику по даному захворюванню. 

Ця хвороба панує в усьому світі, не обійшла вона й Україну.
В Україні, на превеликий жаль, переважає негативне ставлення до людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом. Суспільство повинно розуміти, що небезпека випадкового інфікування ВІЛ у шкільній або іншій установі практично відсутня, тому немає жодних підстав для ізоляції чи навішування ярликів на людей, які живуть з ВІЛ статусом. Вони, як і всі люди в нашій країні, мають право на повноцінне життя, потребують родинної любові, а також активного, повноцінного спілкування з соціальним оточенням. ВІЛ через дружбу не передається!