Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

14 грудня – знаменна дата в історії Черкас

74 роки тому, 14 грудня 1943 року, було вигнано нацистських окупантів з Черкас. Черкаська ЦМБ ім. Лесі Українки провела ряд заходів, присвячених вшануванню подвигу наших захисників, які звільнили Черкаси від нацистських окупантів. 
В читальному залі відбулася година історії «Роки не згасять память». Перед слухачами проекту Народний університет, працівниками бібліотеки і всіма бажаючими виступив дослідник-краєзнавець, журналіст, лауреат обласної літературно-краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича Василь Борисович Страшевич. Краєзнавець розповів про історичні події тих буремних воєнних років.
Тридцять днів тривали кровопролитні бої на підходах до Черкас і ще двадцять чотири – на його вулицях. 14 грудня 1943 року місто таки визволили від гітлерівців. Загалом нацистська окупація Черкас тривала 833 дні.

Провідний бібліотекар Наталія Громова 14 грудня 2017 р. провела для відвідувачів інтернет-центру при читальному залі відеоперегляд «Бойовими шляхами Черкащини».

Перегляд документальних чорно-білих кадрів про те, як відбувалася переправа через Дніпро в районі Черкас 13-14 грудня 43-го року неможливо було дивитися без сліз. 

Виставка-реквієм «Подвигу народу жити у віках», оформлена в читальному залі, нагадає про звитягу і мужність воїнів-визволителів, чий героїчний подвиг надихає нинішніх бійців захищати цілісність нашої держави. Нам всім важливо знати, якою ціною завойоване  наше  сьогодення, можливість розвивати свою країну, будувати, створювати сім`ї та народжувати дітей.