Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Черкаська дитяча музична школа № 2 на міжнародному конкурсі «Золотий саксофон»

Третій міжнародний конкурс «Золотий саксофон» присвячений 204-й річниці від дня народження творця саксофона - Адольфа Сакса проходив у Київській Національній музичній академії України імені Чайковського.

«Золотий саксофон» - це професійний музичний конкурс, який надає молодим виконавцям з України, Білорусі, Чехії, Італії, Бельгії, Японії і Китаю можливість спілкування з майстрами світового саксофонного мистецтва.

Конкурс проводиться кожні два роки завдяки підтримці Посольства Бельгії в Україні та за сприяння Міжнародної асоціації Адольфа Сакса і Євразійської асоціації саксофоністів.

Засновник і президент конкурсу - одеситка, одна з провідних саксофоністок України, лауреат музичних міжнародних конкурсів, солістка Одеського муніципального духового оркестру імені народного артиста України А. Саліка і солістка Одеської філармонії, виступає з концертами та майстер-класами в Україні та за кордоном (Білорусь, Молдова, Китай), артистка SelmerParis і BG France - Анна Степанова.

Основною метою фестивалю є підвищення виконавського рівня української школи саксофону.

Конкурс проводився в 3-х вікових групах:

-         «Саксофонісімо» - до 13-ти років

-         середня - 14-17 років

-         старша - 17-25 років

Учасники представляли 9 країн світу: Білорусь, Вірменію, Іспанію, Італію, Китай, Росію, Україну, Чехію, Японію.

Виконавська майстерність молодих музикантів оцінювало поважне журі, до якого входили світові зірки саксофонного мистецтва - Ален Крепен (Бельгія), Арно Борнкамп (Голландія), Юрій Василевич (Україна), Микита Зімін (Росія), КенніТзе (США).

У двох турах змагання молоді музиканти виконували досить складні програми, які містили класичні та сучасні твори на вибір учасника, а також обов'язкові композиції, написані спеціально для цього конкурсу Пітом Свертсом (Бельгія) і Романом Зантеном (Франція). Інтриги додавала присутність в залі обох авторів.

Учень Черкаської дитячої музичної школи № 2 - Панченко Іван (викл. Рудніченко А.М.) був найменшим учасником цього конкурсу, але його виступ відмітив член журі, відомий музикант і педагог, засновник і керівник відомого у всьому світі Київського квартету саксофоністів Юрій Василевич, який схвалив професійний рівень виконання творів. Іван нагороджений почесним дипломом  такого масштабного  та складного конкурсу.

Конкурс завершував чудовий гала-концерт за участю членів журі, авторів обов'язкових творів, які спеціально приїхали в Україну та переможців змагання в заповненому вщент Великому залі ім. Героя України В. Сліпака НМАУ ім. П. І. Чайковського.

Своєрідним бонусом для переможців стала можливість виступити в Колонному залі ім. Миколи Лисенка Національної філармонії України на урочистому вечорі з нагоди святкування національного свята - Дня Короля Бельгії.