Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Черкаси прийняли естафету відзначення ювілею області

Урочиста церемонія передачі  обласної естафети відзначення ювілею Черкащини відбулася учора в  міському Будинку культури імені І. Кулика.

Символи  естафети – рушник та альбом, де розповідається про становлення та розвиток Черкаської області  - передав голова Черкаської районної адміністрації Олег Костиря, а прийняли  їх секретар Черкаської міської ради Віктор Білоусов та легенда світового  і  вітчизняного спорту, Почесний громадянин міста Черкаси, Олімпійський чемпіон з веслування на каное, Заслужений тренер України, Заслужений майстер спорту СРСР Андрій Хіміч.

«Прикметно, що символи естафети – рушник та альбом «Черкащина. Віхи 60-річної історії» передають нам наші сусіди – представники Черкаського району, тісно пов’язаного з обласним центром не лише територіально, а й напрацьованими впродовж років діловими економічними та громадсько-культурними стосунками», – відзначив, виступаючи, Віктор Федорович. – Велика родина жителів Черкас у складі понад 286 тисяч осіб і надалі активно дбатиме про процвітання нашого обласного центру, всього Шевченкового краю та всієї України. Ми впишемо свої рядки в альбом Естафети та залишимо вишивку на рушникові, характерну для нашої місцевості,» - запевнив Віктор Білоусов.

Для всіх учасників та гостей свята відбувся святковий концерт за участю художніх колективів міського Будинку культури імені І. Кулика.

Тепер рушник, на якому відобразилась вся історія області (кожен регіон вишивав його відповідно до особливостей культури тієї чи іншої території) тепер мають завершити черкаські майстрині.

Як повідомила начальник управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики міськвиконкому Валентина Шепецька, вишиватиме черкаську частинку рушника  відома майстриня художньої вишивки, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, володарка ордену княгині Ольги III ступеню,  старший викладач кафедри дизайну ЧДТУ Ольга Мартинова.

Підсумкове відзначення ювілею області має відбутися у січні 2014 року.