Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Про Голодомор дітям у бібліотеці розповіли професори

У Черкасах вшановували 80-ту річницю великого злочину проти українського народу – Голодомору 1932−1933 років. З нагоди цього Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки провела годину-реквієм "Пам'ять нетлінна. Трагедія нації у наших серцях".

Про жахливі події в Україні у 1932-33рр. розповіла присутнім провідний бібліотекар ЦМБ імені Лесі Українки Громова Н.П. та професори Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Доктор історичних наук, професор Віталій Масненко наголосив, що штучно спричинений голод на землях житниці Європи є геноцидом української нації, злочином сталінізму. Голод використали як зброю, щоб підкорити українців та знищити будь-які можливості для їхнього опору. Доктор історичних наук, професор Юрій Присяжнюк поділився спогадами очевидців цих подій. Науковець закликав, поки є ще живі свідки жахливого Голодомору, цікавитись подіями тих років, записувати свідчення очевидців.

– Зараз обов’язок кожного з нас – не дозволити згаснути свічці пам’яті про ті страшні часи, про які ми знаємо з розповідей літніх людей, – повідомив Юрій Петрович. –  Від того, що люди знають з історії, залежить, яке суспільство ми створюємо.

Як зазначили працівники бібліотеки, у них є надія, що подібні заходи послугують для відбудови, відновлення історичної пам'яті в Україні. Люди, а надто молодь, повинні знати про ті події. Щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому.

Довідка: Голодомор 1932-1933 років – безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 4 до 10 млн. осіб, понад третина з них – діти.