Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Центральна бібліотека ім. Лесі Українки відзначила 50-річчя

50-річчя від дня заснування відзначили працівники центральної бібліотеки ім. Лесі Українки Черкаської міської централізованої бібліотечної системи. 

Із півстолітнім ювілеєм закладу бібліотекарів привітали секретар міської ради Віктор Білоусов, директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Марина Бакланова, начальник управління культури цього департаменту Валентина Шепецька, депутати міської та обласної рад, колеги з інших бібліотечних закладів.

Віктор Білоусов привітав колектив закладу з 50-річчям його заснування та подякував бібліотекарям за любов до книги і шанобливе ставлення до читачів.

Віктор Федорович добрим словом відгукнувся про присутніх на урочистому зібранні ветеранів бібліотечної справи, передав привітання тим, хто не зміг взяти участь в урочистостях і побажав усім успіху в житті та зростання добробуту в родинах.
 
Секретар міської ради зізнався, що й сам любить читати і переконаний, що хоч у нинішній час все більшої популярності набувають нові інформаційні технології, книга все рівно залишиться джерелом знань.
 
Він повідомив, що особисто ініціюватиме передбачення коштів на поповнення бібліотечного фонду у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Черкаської міської ради на 2014 рік.
 
Віктор Федорович вручив грамоту виконавчого комітету Черкаської міської ради директору Черкаської  міської  централізованої бібліотечної системи Тетяні Дубовій та сертифікат на придбання комп’ютера для закладу. А всім присутнім жінкам – подарував квіти.
 
Грамотою департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, з нагоди 50-річчя закладу, відзначено колектив працівників центральної бібліотеки ім. Лесі Українки. Її, з найкращими побажаннями, вручила Тетяні Дубовій директор цього департаменту Марина Бакланова.
До привітань та побажань приєднався депутат міської ради Андрій Більда, який також пообіцяв бібліотекарям підтримати ініціативу секретаря міської ради щодо виділення коштів із міського бюджету на оновлення бібліотечного фонду.
Андрій Олександрович подарував ювілярам кольоровий принтер, адже сучасна техніка вкрай потрібна в роботі бібліотекарів.
 
Працівників центральної бібліотеки ім. Лесі Українки привітали із 50-річчям закладу й інші гості урочистостей, зокрема, голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Валентина Коваленко, а також керівники та колеги з інших бібліотечних закладів Черкас.
 
Довідково:
 
  Черкаська міська центральна бібліотека ім. Лесі Українки була заснована в листопаді 1963 року за адресою вул. К. Маркса, 16  зі  штатом 3 працівники, книжковим фондом – 8 тисяч примірників. Перша завідувачка – Чусова Катерина Василівна, бібліотекар – Балюра Олена Василівна та прибиральниця – Винокур М.І.
 
З грудня 1976 року бібліотека набула статусу Центральної бібліотеки Черкаської міської Централізованої бібліотечної системи з розширеною структурою: відділ обслуговування читачів, комплектування та обробки літератури, організації та використання книжкових фондів методико-інформаційний відділ.
 
1986 року бібліотека переїхала в нове приміщення за адресою вул. Хрещатик, 200.
 
За роки існування центральна бібліотека зарекомендувала себе як культурно-просвітницький, дозвіллєвий центр, відкритий для широких верствам населення.
 
На сьогоднішній день книжковий фонд бібліотеки  налічує понад 80 тисяч документів та обслуговує 4,5 тисячі користувачів.
Діяльність бібліотеки  направлена на задоволення інформаційних потреб користувачів, проведення цікавих заходів, організацію дозвілля населення міста.
 
Покращенню діяльності бібліотеки, залученню користувачів сприяє участь у різноманітних проектах. Так, у 2005 році Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки стала переможцем конкурсу «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-V)» за фінансової підтримки Департаменту США та Посольства США в Україні. Бібліотека отримала 12539 дол. США, для придбання 5 комп`ютерів і відкрила свій перший інтернет-центр.
 
2012 року цей заклад став одним із переможців проекту «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернет» за програмою «Бібліоміст» і отримав  5 сучасних комп’ютерів, оснащених веб-камерами, навушниками з мікрофоном, ліцензованим програмним забезпеченням корпорації  Майкорософт, пристроєм  Wi-Fi.
 
Завдяки цьому, користувачі центральної бібліотеки мають можливість безкоштовно користуватися комп’ютерами та мережею інтернет.
 
Для популяризації читання бібліотекою реалізовуються різноманітні програми та акції: щорічна літня акція «Бібліотека під парасолькою», яка набула Всеукраїнського значення та Програма літніх читань для молоді та юнацтва «Канікули з книгою». Одна з інноваційних форм  роботи – створення буктрейлерів.
 
До 200 – річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка бібліотека запровадила Шевченківські читання в місцях масового відпочинку. У бібліотеці було організовано загальносистемний захід – Шевченківські читання «Золоті зерна поезії Шевченка».
 
Бібліотека активно використовує інформаційні технології: має власний веб - сайт, сторінки в соціальних мережах,  де розміщується інформація про діяльність бібліотеки, списки рекомендованої літератури та віртуальні виставки.
 
Понад 28 років (з жовтня 1985 року) заклад очолює директор Черкаської  міської  централізованої бібліотечної системи Дубова Тетяна Якимівна. Під її керівництвом плідно працюють: заступник директора Безугла Лариса Василівна, завідуючі відділами: Ярмоленко Ніна Віталіївна, Науменко Світлана Юріївна, Ремізова Ніна Олександрівна, Слотіна Віра Володимирівна, провідний методист Шор Олена Львівна, головний бібліотекар Соколенко Вікторія Валеріївна, провідний бібліотекар Громова Наталія Петрівна, редактор Козоріз Лідія Петрівна, головний бібліограф Смаглій Нінель Миколаївна, редактор Стрільчук Тетяна Сидорівна, бібліотекар Джалаганія Світлана Михайлівна, оператор розмножувальної техніки Северин Ірина Анатоліївна, прибиральниця Ярмош Людмила Олександрівна, електрик Панченко Микола Дмитрович та інші.
 
Добрим словом слід згадати ветеранів бібліотечної справи: колишніх керівників – Чусову Катерину Василівну, Бербен Валентину Олександрівну, Стеценка Олександра Михайловича, Силку Наталію Юхимівну та бібліотечних працівників - Северин Галину Федорівну, Демченко  Софію Іванівну, Сидоренко Ганну Миколаївну, Фесенко Ніну Володимирівну.