Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У бібліотеці провели круглий стіл "Нашу пам'ять обпалює вічний вогонь”

5 грудня 2013  в Центральній міській бібліотеці імені Лесі Українки до 70-річчя визволення Черкас від фашистських загарбників бу в проведений круглий стіл "Нашу пам'ять обпалює вічний вогонь”.

Ведуча -бібліотекар Гаврилюк Л. Б.  - розповіла про тяжкі дні звільненя рідного міста. Своїми спогадами  з присутніми поділилися  ветерани Великої Вітчизняної війни.

Полковник у відставці Красовський Петро Семенович - ветеран війни, учасник бойових дій , учасник Сталинградської битви, заступник голови Ради Черкаської міської організації ветеранів України — зокрема наголосив про величезний вклад жінок  у перемогу над фашизмом.  Красовський П. С. розповів маловідомі, але дуже цікаві події окупації та звільнення м. Черкаси, про необхідність пам’ятати, шанувати та бути гідними пам’яті ветеранів, загиблих в боях за Черкаси.

Попович Василь Федорович --  ветеран Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці ,   інвалід війни 1 групи — розповів про героїзм солдат і офіцерів при форсуванні Дніпра, про героїв-визволителей Черкас, іменами, яких названі вулиці нашого міста. Василь Федорович нагороджений 29 медалями, має ордени Олександра Невського, Богдана Хмельницького 3 ступеня, Великої Вітчизняної війни 1 та 2 ступеня, 2 ордени Червоної Зірки, за бойові заслуги, медаль за відвагу.

Перед присутніми виступили ветерани Великої Вітчизняної війни Никитин Олексій Якович ,Тарасенко Василь Логинович та заступник голови Ради Черкаської міської організації ветеранів України Тарабрін Леонід Олексійович.

Черкаський краєзнавець , журналіст, лауреат обласної літературно-краєзнавчої преміїї ім. Михайла Максимовича Страшевич Василь Борисович презентував свою книгу  “Йшла війна народна.Черкаси в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.”, яка вийшла цього року у видавництві”Вертикаль”. Відомий краєзнавець розповів про жахливу картину життя черкасців в місті в роки воєнного лихоліття, про їх героїчну боротьбу в підпіллі і на фронтах війни.

Кандидат історичних наук, доцент, директор бібліотеки ЧНУ Голиш Григорій Михайлович   представив книгу, нещодавно випущену видавництвом “Вертикаль””Забуттю не підлягає. Нацистський окупаційний режим на Черкащині(1941-1944)”. Науковець розповів , що відбувалося на території області протягом майже чотирьох років, про нелюдське поводження фашистів з мирним населенням. 

Колишній працівник Черкаського обласного  краєзнавчого  музею Загоріна Раїса Кузьмінічна віддала багато років життя дослідженню теми визволення Черкас від нацистів. Про героїзм  воїнів, про жахливі бої за визволення міста дослідниця розповіла школярам ЗОШ№ 34, працівникам бібліотек міста, жителям міста, присутнім на заході. 

Війна сьогодні – вже неблизька історія. А для молодих – майже легенда, відома з книг і кінофільмів, розповідей ветеранів. Наше покоління у довічному боргу перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через полум’я битв і дожити до світлого дня Перемоги. Все менше їх лишається в життєвому строю. Тож треба пам’ятати про них, поважати та цінувати їхню пам’ять.