Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У Черкасах відкрилась виставка архівних документів та фотографій

З нагоди 70-ї річниці визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників у Будинку культури ім. І. Кулика (по вул. Благовісна, 170) сьогодні відкрилась виставка архівних документів та фотографій. На її експозиціях представлені унікальні матеріали з фондів обласного архіву років Великої Вітчизняної війни, присвячені визволенню нашого міста від ворога. Виставка працюватиме впродовж трьох днів. Вхід вільний.

Організатором виставки є міська влада Черкас за сприянням обласного архіву та міської Ради ветеранів.

Під час відкриття голова міської Ради ветеранів Іван Губський розповів присутнім, серед яких було чимало молоді, про нелегкі випробовування під час форсування Дніпра та кровопролитні бої з визволення міста, які довелось витримати нашим бійцям.

– Високу ціну було заплачено за визволення нашого міста. Тисячі солдат віддали свої життя за мирне небо над Черкасам. Ця виставка вкотре нагадає всім нам про їх подвиги та героїчне минуле нашого міста, аби ми пам’ятали та передавали ці знання своїм нащадкам, – відзначив Іван Дем’янович.

У свою чергу ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник битви під Сталінградом Петро Красовський наголосив на хоробрості, сміливості та єдності наших військ під час форсування Дніпра, серед яких було також чимало жінок.

Підполковник зенітно-ракетних військ у запасі В’ячеслав Маслов на виставці представив частину власної колекції, де зібрані унікальні матеріали років Великої Вітчизняної війни. Це – й різноманітні нагороди, значки, монети, етикетки від сірників, марки та чимало іншого.

В’ячеслав Миколайович розповів, що захоплення історією і всім, що пов’язане з Великою Вітчизняною війною та визволенням Черкас від німецько-фашистських загарбників у нього ще з дитинства. Оскільки виріс в родині військового. Його батько пройшов війну. А після її завершення у 1946 році з’явився на світ В’ячеслав Маслов, який продовжив родинну традицію і теж став військовим.

– Дещо згодом, десь починаючи з 1970-х років, став збирати колекцію. Мене цікавили події Великої Вітчизняної війни, визволення Черкас, а ще – тема космосу. Проте, будучи військовим, доводилось часто переїжджати. Тож багато речей з колекції було втрачено. Але дещо все ж збереглось і донині. Тому маю нагоду представити сьогодні на цій виставці, – розповів В’ячеслав Миколайович.

За словами безпосереднього організатора виставки, директора департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілії Маліщук, виставка буде цікавою як для людей старшого віку, так і молоді. Адже є наочною історією про наше рідне місто. Тож запрошує усіх жителів Черкас та гостей нашого міста побачити на власні очі унікальні архівні матеріали.

Після відвідин виставки усі присутні мали змогу переглянути фільм про події Великої Вітчизняної війни, який транслювався в актовому залі Будинку культури ім. І.Кулика.