Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

«АФЛАТОТ»: соціальна і фінансова освіта дітей дошкільного віку

5 грудня 2017 року відбувся обласний семінар  для  спеціалістів  управлінь (відділів) освіти районних та міських рад, методистів,  керівників  закладів дошкільної освіти з питання  «Упровадження основ соціальної  і фінансової освіти в умовах закладу дошкільної освіти».  

Гостей з області приймав дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №69 «Росинка» Черкаської міської ради,  який є базовим  з упровадження  Міжнародної програми «Афлатот»  з основ соціальної і фінансової освіти дітей   3-6 років.

 Учасників  семінару привітав директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин.

Про стан та пріоритетні напрямки розвитку дошкільної освіти міста Черкас  повідомив  у своєму виступі начальник управління освіти департаменту освіти Черкаської міської ради Євгеній Степко.

Учасники зібрання переглянули практичну роботу з дітьми  старшої групи на тему «Віртуальна подорож з Афлатуном», яку майстерно провела вихователь  дошкільного закладу Бондар О.М. Діти показали грунтовні знання з розділів програми «Афлатот»: «Ти. Я і Афлатот» , «Я і моя сім’я”, «Я і мої друзі», «Я і суспільство», «Я і гроші». В художньо-естетичній панорамі «Афлатун шукає таланти» продемонстрували свої творчі можливості в спорті,  малюванні, дослідженні природи, пісенній та хореографічній діяльності.

Презентувала роботу педагогічного колективу  дошкільного закладу № 69 «Росинка» по упровадженню програми «Афлатот вихователь-методист Удовиченко С.В.        

Педагоги дошкільного закладу поділилися напрацюваннями по  використанню  сучасних освітніх технологій в реалізації завдань  соціально-фінансових освіти.  Учасники семінару в творчій роботі у формі синквейну  склали поетичний портрет програми «Афлатот».

Актуальні питання упровадження програми учасники семінару обговорили за круглим столом «Упровадження основ соціально-економічної освіти – крок до світового освітнього простору», який провели  Косенкова І.А. – завідуюча Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти, Доценко Л.Г. - завідуюча сектором дошкільної освіти  департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.  Головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої  освіти та соціальної  роботи управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації  Фесенко Т.І. підвела підсумки  роботи  дошкільних закладів, які упроваджують програму «Афлатот», окреслила перспективи її подальшого упровадження  в практику роботи закладів дошкільної освіти Черкаської області.