Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Депутати затвердили Програму розвитку дошкільної освіти міста Черкаси до 2017 року

На вчорашньому пленарному засіданні сесії міської ради депутати затвердили Програму розвитку дошкільної освіти міста Черкаси до 2017 року, яку представила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова. Марина  Леонідівна наголошує, що прийняття вищезазначеної програми обумовлено необхідністю поліпшення матеріально-технічного забезпечення дошкільних закладів та, на щастя, зростанням народжуваності малюків.

За словами Марини Бакланової, потрібно оновити технологічне обладнання харчоблоків, пралень, облаштувати сучасним ігровим та спортивним обладнанням ігрові та спортивні майданчики.
 
Нових підходів вимагає й виконання поставлених завдань Громадською гуманітарною радою, проведеною Президентом України Віктором Януковичем  26 серпня 2010 року, щодо охоплення якомога більшої кількості дітей суспільним дошкільним вихованням. У м. Черкаси цей показник становить 76 відсотків.
 
Розв'язання зазначених проблем можливе за умови об'єднання зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Виконання міської Програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року передбачає, зокрема, охоплення дошкільним вихованням 80 відсотків дошкільнят.
 
У рамках Закону України «Про дошкільну освіту» нині в місті Черкаси функціонують 53 дошкільних навчальних заклади комунальної форми власності, де (станом на 01.09.2013) виховується 10 384 дитини.
 
Аби досягнути 80 відсоткового охоплення дітей дошкільною освітою (від кількості тих, які проживають у місті), упродовж 2014-2017 років планується відновити роботу о дошкільного закладу в мікрорайоні «Митниця» та щорічно відновлювати роботу 2-х групових осередків, які тимчасово не функціонували.
 
На сьогодні у дошкільних закладах міста є 39 резервних групових осередків. У разі збільшення кількості дітей  роботу цих груп буде відновлено.
 
Контроль за виконанням рішення покладено на директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марину Бакланову та постійну комісію міської ради з питань освіти і науки, культури та відродження духовності, сім’ї, молоді, фізкультури та спорту.
 
Довідково:
 
З метою створення умов для поліпшення стану здоров’я і розвитку дітей у місті функціонують 8 дошкільних закладів компенсуючого типу (7 спеціальних та 1 санаторний), в яких виховується 866 дітей, що становить 8% від кількості дітей, які перебувають у дошкільних закладах.
 
За результатами обліку дітей дошкільного віку, які проживають у місті Черкаси, спостерігається динаміка збільшення народжуваності дітей, а саме:
2009 рік – обліковано 12765 дітей до одного року,
2010 рік – 12419 дітей,
2011 рік – 12728 дітей,
2012 рік – 12784 дитини,
2013 рік – 13949 дітей.