Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Про найдорожчих діток, - Сергій Воронов

Сьогодні на ранковій нараді Черкаської міської ради, головний фінансист міста Наталья Джуган неодноразово зосереджувала свою увагу на тому, що черкаські дітки - є найдорожчими в Україні.

Мова, звісно ж, іде про вартість утримання та виховання дітей в дитячих садочках. Педагоги-вихователі, не повинні отримувати муніципальну надбавку, яку нині активно готує департамент освіти, адже навантаження на вихователів не надто велике.

- Поважаю Наталію Володимирівну і переконаний, що вона на своєму місці та якісно робить свою роботу, постійно надає цікаву аналітику, - зазначив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов. 

Отже, у місті Черкаси в середньому у одному закладі виховуються 212 дітей у той час, як у м. Вінниці – 345 дітей, м. Івано-Франківську – 292 дитини, м. Суми – 289 дітей, м. Кропивницький – 245 дітей, м. Полтава – 231 дитина. Причиною цього, очевидно, є проектна потужність щодо кількості груп в дошкільних навчальних закладах міста. В місті Черкаси кожен третій дошкільний заклад (а це понад 30%) має низьку проектну потужність (від 4 до 8 груп), що значно зменшує середню кількість вихованців в одному закладі дошкільної освіти по місту в порівнянні з містами, що наведені в довідці.

- На сьогодні у нас немає жодної групи спискова чисельність якої була б нижча від нормативу. Так, середня наповнюваність груп у закладах становить 24 дитини при нормі:
- ясла – 15 дітей, сад – 20 дітей (у групах загального типу);
- 10-15 дітей (у залежності від нозології у групах закладів спеціального типу). - продовжує директор. - Це нижче ніж у наведених містах, проте більше за законодавчо встановлені нормативи. Саме наповнюваність груп спеціального типу зменшує загальний показник наповнюваності груп по місту. Проте, існування в місті Черкаси 8 закладів спеціального типу (для дітей з порушеннями зору, опорно-руховго апарату, мовлення, розумового розвитку) є соціально значимим! І це, безперечно, є нашою ГОРДІСТЮ, а не недоліком!

Хочів би сказати найголовніше - ми прийшли працювати не на гарні статистичні дані для чиновницьких нарад, а для реального поліпшення якості надання освітніх та виховних послуг! Тому саме на це будемо зосереджувати свою увагу!

Тому лише для гарних цифр у статистиці ніхто закривати спеціалізовані садочки не буде, а вихователі обов'язково отримають муніципальну підтримку до своїх заробітних плат у розмірі 24%!