Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Роль гаджетів в інтелектуальному розвитку дошкільників

На базі дошкільного  навчального  закладу (ясла-садок) комбінованого типу №43 «Морська хвиля» відбувся семінар для вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів на тему:  «Координація взаємодії дошкільного навчального закладу, сім’ї, громадськості в реалізації завдань дошкільної освіти».

Участь в якому взяли не лише методисти дошкільних закладів міста, а й представники міського методичного кабінету і  лікар - педіатр першої категорії Лушнікова Наталія та лікар –психоневролог Черкаського неврологічного диспансеру Гавриленко Дмитро,  заступник директора школи усного рахунку «Соробан»  Кожушна Наталія.

Особливу увагу на семінарі приділили ролі гаджетів в інтелектуальному розвитку дошкільників.
Чому обрали саме це питання? Технічний прогрес,  інтернет-технології також провокують залежність, яка вже давно стала частиною реального життя підлітків. На  планеті налічується більше 2 міліардів людей-геймерів. За попередніми підрахунками, якщо не боротися з цим злом, через 10 років в ігри буде грати половина планети.
Комп’ютерна залежність – це хвороба, яка нічим не відрізняється від алкоголізму та наркоманії. А може ще й гірше. Цю хворобу небезпідставно називають чумою 3-го тисячоліття.

–  В Китаї вже створені заклади для підлітків, де їх намагаються повернути до реального життя.  Тому цю роботу необхідно розпочинати уже з дошкільного віку,  – зауважила лікар - педіатр першої категорії Наталія Лушнікова.
Під час семінару фахівці окреслили коло питань на які необхідно звернути особливу увагу в  дошкільному віці.
–  Ми назвали тут лише деякі особливості та проблеми сучасних дітей. Але й цього достатньо, щоб зрозуміти: неможливо у вихованні сучасної дитини застосовувати підходи і методи, які були  актуальними 20, 30  років тому. Кожне нове покоління унікальне, і кожна конкретна дитина неповторна, – зазначила вихователь-методист дошкільного  навчального  закладу (ясла-садок) комбінованого типу №43 «Морська хвиля» Ольга Вовк