Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У Черкасах триває Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства».

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральні шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Фізичне насильство в сім’ї – умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.

Сексуальне насильство в сім’ї – протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканність іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї.

Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю.

Економічне насильство в сім’ї – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.

В рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» відділ сім’ї та молоді управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики  Черкаської міської ради інформує населення м. Черкаси про організації, установи та органи, які надають допомогу членам сім’ї, де вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення.

Тож, якщо ви постраждали від насильства в сім’ї внаслідок приниження, образ, або погроз; постійних бійок, чи штовхань; в разі наявності фактів позбавлення їжі, житла, чи пошкодження майна, або небажаних сексуальних стосунків – не залишайтесь на одинці зі своєю проблемою, зверніться по допомогу. Знайте, що поряд завжди є люди, які можуть Вас вислухати і допомогти.

 

 Перелік організацій, установ та органів, які надають допомогу членам сім’ї, де вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення 

№ п/п

Назва організації, установи чи органу

Напрямки роботи

Контактні телефони

1.

Відділ сім’ї та молоді управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики  Черкаської міської ради

Координує дії служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та органів внутрішніх справ з питань попередження насильства в сім’ї

56-60-18

56-60-88

2.

Черкаський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Забезпечують надання особам, які постраждали від насильства в сім’ї, психологічної, соціально-педагогічної, соціально-економічної, інформаційної, соціально-медичної та юридичної допомоги

32-08-01

32-91-93

 

3.

Служба у справах дітей Черкаської міської ради

 

 

Ведуть облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі стосовно яких вчинено насильство в сім’ї або існує реальна загроза його вчинення, представляють інтереси дітей у судах

 

 

45-26-01

33-07-89

 

33-07-60

33-07-61

4.

Кримінальна міліція у справах дітей

 

 

Соснівського РВ УМВС України в Черкаській обл.

Придніпровського РВ УМВС України в Черкаській обл.

У разі встановлення в діях особи, яка вчинила насильство в сім’ї, ознак злочину, приймають рішення відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, а у випадку встановлення ознак адміністративного правопорушення – відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

 

39-36-53

 

45-70-35

45-35-64

 

5.

Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації для дітей

(психологічні, психотерапевт)

Надаються психологічні консультації психологом та психотерапевтом

 

64-22-00

64-22-33 

6.

ТЕЛЕФОН ДОВІРИ

Надаються психологічні та юридичні консультації

330-900