Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У школах введуть спецкурс про шкоду наркотиків і алкоголю

Міністерство охорони здоров'я розробило шкільну програму про шкоду вживання алкоголю і наркотиків. Cпецкурс розрахований на учнів 1-11-х класів та передбачає також роботу з батьками та вчителями.

На думку авторів спецкурсу, програма "підвищить рівень особистісного захисту учня в ситуаціях, пов'язаних з ризиком вживання алкоголю, наркотиків та ВІЛ-інфікування", передає Корреспондент.

"Проект розроблявся з 2009 року і вже був випробуваний більш ніж в 20 школах по всій Україні. Програму планується ввести з 2014-2015 навчального року", - повідомив Ъ головний нарколог МОЗ Анатолій Вієвський.

Газета пише, що курс розрахований на чотири спеціалізованих уроки для учнів 1-4-х класів і вісім уроків для учнів 5-11-х класів. Як повідомляється, уроки проводитиме класний керівник, який за бажанням на урок може запросити лікаря-нарколога або інших фахівців.

Крім вчителів, починаючи з сьомого класу, до викладання залучатимуться тренери, яких відбиратимуть серед учнів. Ъ пише, що для вчителів автори склали кілька науково-методичних посібників, а для учнів - 11 робочих зошитів.

Видання зазначає, що першокласникам в ігровій формі запропоновано пояснювати, що "шкідливі речі, які загрожують здоров'ю - це алкоголь, тютюн, аерозолі та засоби побутової хімії". Дітям також повідомлять, що "небезпечною є ситуація, коли твої друзі пропонують тобі покурити чи спробувати алкоголь", а на вулиці "небезпечно підбирати шприци, голки і недопалки".

Починаючи з п'ятого класу, школярам будуть пояснювати, що наркотики - це "небезпечні речовини, споживання яких призводить до втрати друзів, грошей, нездійснення планів". Наприклад, вказується, що "марихуана - це наркотична речовина, яку молодь називає "травою" або "планом", а її вживання призводить до погіршення здоров'я".

Детальніше про наркотики школярам почнуть розповідати з восьмого класу. Наркотичні речовини класифіковані за шести типами: галюциногени (ЛСД, гриби, кислоти і марки); каннабіноїди (марихуана, гашиш); опіати (макова соломка, героїн, морфін, кодеїн); стимулятори (амфетамін, кокаїн, екстазі); розчинники (клей, бензин, заправка для запальничок, ацетон, аерозолі); депресанти (барбітурати, бензодіазепіни). У дев'ятому класі автори пропонують пояснювати дітям наслідки впливу поганих компаній, а в 11-му - розповідати про те, що таке ВІЛ/СНІД.

http://regionews.ua/node/116381