Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Участь учнів Черкаської загальноосвтньої школи № 2 у презентації «Книги добра» під патронатом Президента України Петра Порошенка

«Книга Добра» унікальна як за виконанням, так і за наповненням. Вона містить 50 реальних історій про добро у різних його проявах. Писали історії українці, а серед них учні Черкаської загальноосвітньої школи №2, хоча конкуренція була великою.

50 робіт потрібно було обрати з понад трьох тисяч історій. Відбором займалася спеціальна літературна комісія. Авторами ж ілюстрацій до обраних творів стали школярі. Три історії та два малюнки, які увійшли в унікальну збірку, підготували учні ЗОШ №2, які  тепер  прославлятимуть Черкащину на весь світ. Усього унікальних примірників буде 100.

Під патронатом Президента Петра Порошенка, за підтримки Міністра Закордонних Справ України Павла Клімкіна, народного депутата України, письменниці Марії Матіос, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства людських ресурсів Угорщини, Посольства Угорщини в Україні, з благословення Кардинала, верховного архієпископа Києво-Галицького Любомира Гузара стартував Міжнародний соціальний проект «Книга Добра», який об’єднав тисячі дітей та дорослих з єдиною метою – відшукати унікальні історії про добро в усіх його проявах.

Варто  відзначити унікальність проекту, до якого долучилося близько 300000 осіб: дітей та дорослих, волонтерів, батьків, ентузіастів для того, щоб суботня зустріч-презентація в Києві стала можливою.

Під час виступу Президент згадав багато подій, які передували сьогоднішньому дню. Зокрема, місто Таллінн, де вперше Главі держави була продемонстрована унікальна технологія книговидання. Зустрічі з українськими громадами в різних європейських столицях, з українською діаспорою та зустріч 11 червня цього року на Закарпатті, що ввійшла в історію створення книги. Він закликав усіх «прочитати цю Книгу і знайти свою улюблену історію».

Петро Порошенко навів слова маленького хлопчика Микити Авілова із Черкаської загальноосвітньої школи №2, які він написав для «Книги Добра» і які влучно пояснюють сутність добра: «Добро – це те, від чого на серці стає радісно і світло. Я не герой. Я не рятував життя, не відкривав нових світів. Але мама каже, що я роблю добрі вчинки і дарую добро. Добро, коли я подаю руку мамі, коли виходжу з автобуса. Допомагаю старенькій сусідці донести сумки додому. Добро, коли я чуйний до тварин. Ми з мамою підібрали собаку, яку збив автомобіль. Ми його вилікували і залишили у себе жити. Він став мені найкращим другом. Отже, я вважаю, що робити добро може кожен. Треба лише мати чуйне серце…»

- Ми, українці, наша велика нація вміємо робити добро. І тепер робимо це, попри усі негаразди, попри смуток, попри війну, – які, здавалося, могли би озлобити нас. З точністю до навпаки – не озлобили, тому що добро в українських генах, – сказав Глава держави. 

«Дипломатія добра – це одна з амбітних цілей, яку поставили собі організатори проекту. Вдумайтесь, наші маленькі посли скоро побувають у Ватикані і будуть на зустрічі із Папою Римським, відвідають парламенти європейських країн, презентуючи і представляючи Україну. Це ще один доказ того, що добро відкриє будь-які двері – навіть броньовані, кодовані чи ворожі. Воно допомагає нам боротися з тими, кого американський Президент Рональд Рейган назвав «імперією зла». «Книга Добра» є абсолютно позитивним і унікальним проектом. Ця чарівна Книга  є квінтесенцією добра.»

Президент повідомив, що наступним кроком стане презентація унікальної Книги в обласних центрах. Під час презентацій обиратимуться найкращі творчі колективи, які згодом увійдуть до складу української делегації, яка передаватиме «Книгу Добра» в одну із 50 країн світу, що беруть участь в проекті. Насамперед, – до Національної бібліотеки Ватикану, бібліотеки Конгресу США, Королівської книгозбірні Великої Британії та бібліотеки в єгипетській Олександрії.

«Ця збірка розповідей краща за будь-яку дипломатію, промоції та рекламні кампанії розкаже світові про нашу фантастичну, найкращу в світі Україну… Про те, якими ми, українці, є насправді, про всі наші чесноти», – сказав Президент і подякував та привітав усіх організаторів, учасників, волонтерів, «всіх небайдужих, хто відгукнувся за покликом серця на цю гарну справу».

У свою чергу Генеральний директор Національної бібліотеки ім. В.І.Вернадського Володимир Попик подякував за велику честь отримати сьогодні таку екстраординарну пам’ятку «Книгу Добра».  Книга унікальна. Це абсолютно винятковий документ друкарської, художньої, книжної культури. Але найбільше – це особлива пам’ятка нашої сучасної історії, культури, духовності. Адже що в цій книзі, як у краплі води, відобразився світогляд наших молодих громадян, всі традиції, вся культура, всі чаяння українського народу до добра, справедливості і краси.  Книга зберігатиметься у Фонді Президента України і буде доступна для всіх читачів.

Надія Бородієнко, учениця 10 класу ЗОШ №2 – співавтор «Книги Добра» – у своєму інтерв’ю подякувала Главі держави та всім організаторам за таку важливу ініціативу зі створення цього проекту.

Слова щирої подяки за можливість побувати на презентації унікальної книги висловлює весь педагогічний колектив Черкаської загальноосвітньої школи №2Черкаському обласному інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, зокрема Сімушиній Оксані Іванівні,департаментуосвіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.