Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У домашніх стінах черкаські фехтувальники довели своє всеукраїнське лідерство

Всеукраїнські змагання з фехтування на шаблях протягом двох днів приймав черкаський Фізкультурно-оздоровчий комплекс, що по вул. Ярославська, 5. Як повідомила заслужений тренер України Людмила Шкалікова, ці змагання були останнім відбірковим рейтинговим етапом до чемпіонату Європи та Світу. До Черкас завітали спортсмени з усіх регіонів, де культивується фехтування на шаблях – Київ, Миколаїв, Нетішин, Одеса, Крим.

Першого змагального дня у наполегливій боротьбі черкащанин Куксенко Роман, вихованець черкаської КДЮСШ № 2, отримав впевнену перемогу над киянином Левчуком В`ячеславом, й очолив український рейтинг. Відтак Україну на чемпіонаті Європи, що відбудеться з 20 лютого по 4 березня у м. Єрусалим (Ізраїль), будуть представляти чотири спортсмена – черкащанин Куксенко Роман, миколаєвець Трифанов Євген, кияни Левчук В`ячеслав і Мельник Борис.

До збірної України серед дівчат теж потрапила наша черкащанка – Гнідашева Валерія, вихованка КДЮСШ № 2. До речі, ця юна талановита дівчина молодша своїх ровесниць на три роки, їй всього 14 років. Ще місяць тому вона стала переможцем проекту "Ліга 10-13", а вже сьогодні потрапила у збірну команду України серед кадетів. Крім неї збірну команду України будуть представляти миколаївка Аленіна Євгенія, киянка Марценюк Марія та одеситка Явник Олександра.

26 січня пройшли командні змагання з фехтування на шаблях серед юнаків та дівчат. Команда черкаських дівчат у складі Гнідашевої Валерії, Грабіжної Катерини, Лихолай Катерини і Мінчукової Анастасії посіли другу сходинку п'єдесталу пошани. Наші дівчата поступилися команді одеситок, третіми ж стали столичні спортсменки.

Срібні нагороди у командній першості також приміряли наші юнаки. Сильнішими за черкащан були лише кияни, бронзові нагороди – у представників АР Крим.

Довідка: Фехтування у Черкасах культивується при Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі № 2 (вул. 30 років Перемоги, 36, тел. 66-46-28).