Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Завершився чемпіонат міста з баскетболу серед школярів

У Черкасах завершився заключний тур чемпіоната міста з баскетболу серед школярів. Участь у турнірі, який тривав протягом двох тижнів, взяло близько 20 черкаських шкіл. До фінальної частини вийшли шість, котрі у груповій стадії і визначили сильнішого. Фінальна частина пройшла у залі ЗОШ № 34.

Саме учні 34 школи традиційно є фаворитами шкільних турнірів. До сьогоднішнього дня діючий чемпіон підійшов без поразок. Така ж статистика була і у їхніх головних конкурентів – хлопців з Першої міської гімназії. Турнірну інтригу підігрів той факт, що саме фаворити змагань зустрічалися у заключному матчі групової стадії. 

Вирішальний матч ознаменувався висококласним баскетболом, який шкільним навіть не хочеться називати. Причому це підтверджують самі заслуги зіркових школярів. На майданчику одночасно перебували чотири гравці кадетського чемпіонату Європи та два баскетболісти Суперліги. Святослав Михайлюк та Нікіта Воєвода, які вже відчули смак головного баскетбольного турніру України, намагалися тягнути за собою гімназистів, а лідерами 34-ї школи були Іван Ткаченко, Ростислав Лунський та Володимир Потапенко. Ефектні данки від Ткаченка та прекрасний відсоток реалізації дальніх кидків Михайлюка стали окрасою цього фінального матчу. Саме ці два гравці стали найрезультативнішими виконавцями поєдинку. Доля гри, а з нею і золото шкільного чемпіонату Черкас вирішувалися у заключній десятихвилинці. Спочатку у невеликий ривок пішли гімназисти, однак, ведучи по ходу заключного відтинку гри, цій команді не вистачило фізичних сил. Лавка запасних їх суперника була значно ширшою. Як результат, кінцівка залишилася за 34-ю школою, яка і святкувала успіх – 84:80 – і третій рік поспіль забрала головний трофей турніру. 

Кубки та медалі хлопцям вручав форвард «Черкаських Мавп» – Джамал Бойкін, який теж відзначив високий рівень майстерності черкаських школярів. До слова, левова частка учасників фінальної гри є вихованцями баскетбольної школи «Черкаських Мавп». 

Про це інформує сайт БК "Черкаські Мавпи"